Rubriigid
Taijiquan Trennid Uudised

Tere Suvi!

Suvi on traditsiooniliselt Eestis olnud puhkuste ja üritusterohke aeg ning ka see suvi pole mingi erand.

Nii nagu meil on tavaks kujunenud, läheb meie taijiquani kool suvekuudel üle suvisele graafikule, mis on tavapärasest vähe paindlikum ja ka pisut hõredam.

Regulaarseid iganädalase trennigraafiku asemel hakkavad toimuma trennid kord iga kolme nädala tagant.

Täpsemalt toimuvad selle suvised graafikujärgsed trennid järgnevatel kuupäevadel: 16. juuni, 7. juuli, 28. juuli ja 18. august.

Trennid algavad õhtul kella kuuest ning kestavad vähemalt 2 tundi (või kuni kõik kohaletulnutele huvi pakkuvad teemad on läbitud).

Septembri algusest naaseme iganädalase trennigraafiku juurde.

Rubriigid
Artiklid Meedia Üritused Uudised

Kadriorus tähistati üleilmset taiji ja qigong’i päeva

Täna hommikul toimunud rahvusvahelise Taiji ja Qigongi päeva üritus tänasel hommikul oli suurepärane võimalus kohtuda teiste Tallinas Taijid harrastavate klubide esindajatega, jagada kogemusi, teha trenni ja muidu meeldivat päikesepaistelist hommikut nautida.

Pilte üritusest vahendab Õhtuleht: GALERII | Kadriorus tähistati üleilmset tai chi ja qigong’i päeva

Täname Golden Lotus klubi ürituse korraldamise ja meie kutsumise eest!

Rubriigid
Pildid Trennid Uudised

Uus hooaeg, uued ruumid

Oleme aastaid koostöös Riveta klubiga tegutsenud Tallinna Tehnikagümnaasiumi erinevates saalides, kuid senine korraldus hakkas meie jaoks kitsaks ja piiravaks jääma ning mõte endale päris omad ruumid leida küpses kindlaks kavatsuseks see mõte teoks teha.

Pärast terve suvi läbi kestnud otsinguid – sadade kuulutuste läbi vaatamist, kümnete pakkumiste külastamist – on meil nüüd rõõm teda anda, et GRTC kooli Tallinna grupp on omale leidnud uued ja päris omad treeningu ruumid.

Augustikuu viimastel päevadel saime Kadaka Aiandiga kokkuleppele ning alates Septembrist on uus saal täies mahus meie kasutada.

Tänud Eerole, Annele ja Rolandile, kes kõik selle nimel suvel palju vaeva nägid ja selle ammuse unistuse teostumisele kaasa aitasid.

Uus saal tähendab küll uusi ja senisest karmimaid kohustusi, kuid samas pakub täiendavaid vabadusi, mida senine korraldus ei lubanud.

Selle aasta sisehooaja esimene avatrenn toimus juba meie uues saalis Kadaka tee 3a:

Rubriigid
Trennid Uudised

Alustasime treeningute suvehooaega

Ilmad on läinud ilusaks ning piisavalt soojaks et teha trenni värskes õhus.

Tallinna Taiji grupp alustas oma suvist hooaega 16. mail esimeste vabaõhutrennidega linnamürast mõnevõrra eemal meile juba tavapäraseks kujunenud suvises treeningpaigas Nõmme metsas, Vanaka mäe taga asuval lagendikul.

Täpsem info ja ajakava trennide lehel.

Rubriigid
Trennid Uudised

Sanshou trennid RevalSpordis

Taijiquan’i juured on sügavalt võitluskunstis ning nagu on öelnud juba meister Yang Chengfu — omandamata taijiquan’i võitluslikku osa ei ole võimalik saavutada ka selle tervislikku kasu. Selle pärast on meie kooli programmis oma koht ka Sanshou (h.k. Vabad Käed) ehk vabavõitluse treeningutel.

Algajad harjutamas sissejuhataval vabavõitluse seminaril Washington DC's

Meil on rõõm teatada et pärast mõningast vaheaega vabavõitluse trennides oleme jälle alustamas Tallinna, GRTC koolis sanshou treeningutega. Uute sanshou treeningutega teeme algust juba sel laupäeval (20. nobvember) Revali Spordi klubi ruumides Aia 20 (vana bastioni hoovis).

Trennid hakkavad toimuma iga laupäeva hommikul kell 10 – 11 Reval Spordi Shapingu saalis.

Trennidesse paluks kõigil osalejatel kaasa võtta ka sobilik kaitsevarustus (võitluskindad, kubemekaitsed jms.)

Ühe trenni hind on 50 krooni ja tasumine toimub kohapeal sularahas.

Kohale paluks tulla pisut varem, et saaksime kohe kell kümme trenniga pihta hakata.

Revali klubis on olemas ka pesemisvõimalus ning pärast trenni on võimalik käia ka saunas.

Sanshou trennid on mõeldud neile taijiquan’i harrastajatele, kes on tõsiselt huvitatud taijiquani tervikliku võitluskunsti süsteemi õppimisest ning on soovivad seni vormi- ning tõukavate käte trennides õpitud oskuste viimisest järgmisele tasemele.

Vabavõitluse trennides rakendame taijiquani kehamehaanikat, baasliikumisi ning tehnikaid võitluses vabalt vastu hakkava vastasega. Seeläbi õpime paremini tundma ja kasutama oma keha struktuuri, parandame vastase “kuulamise” oskust, omandame korrektsed enesekaitse- ja võitlusharjumused ning õpime jääma rahulikuks ja lõdvestunuks ka väga pingelises ning ettearvamatus olukorras.

Sanshou treeningutes omandatud kogemus aitab meil paremini mõista taijiquan’i kui tervikliku võitluskunsti olemust ning tõstab oluliselt ka ülejäänud tajiquani harjutuste (vorm, tõukavad käed) kvaliteeti.