Silt: tai chi chuan

  • Selged sihid, täpsed tabamused…

    Selged sihid, täpsed tabamused…

    Kuigi õpetaja Scott M Rodell on käinud Eestis taiji quani õpetamas juba ligi kakskümmend viis aastat, on igal tema seminaril jätkuvalt pakkuda midagi uut ja õpetlikku. Selle seminari põhiosa täitis intensiivne edasijõudnute treening. Seitse pikka päeva varahommikust hilise õhtutunnini olid täidetud traditsioonilise hiina mõõgavõitluse, tõukavate käte ja vabavõitlusee treeningutega. Läbiva teemana oli sel korral fookuses “sihtimine” —…

  • Yang perekonna Taiji Quan vormi Teine osa.

    Kuigi suvel on regulaarseid treeninguid vähem tavaliselt, siis inspiratsiooniks ja meeldetuletuseks kõigile, et trenni tegemiseks ei pea ilmtingimata trenni tulema. Piisab ka sellest kui leida piisavalt vaikne nurgake kodu lähedal pargis. Tänud ka Meelisele, kes selle video üles võttis.

  • Kadriorus tähistati üleilmset taiji ja qigong’i päeva

    Kadriorus tähistati üleilmset taiji ja qigong’i päeva

    Täna hommikul toimunud rahvusvahelise Taiji ja Qigongi päeva üritus tänasel hommikul oli suurepärane võimalus kohtuda teiste Tallinas Taijid harrastavate klubide esindajatega, jagada kogemusi, teha trenni ja muidu meeldivat päikesepaistelist hommikut nautida. Pilte üritusest vahendab Õhtuleht: GALERII | Kadriorus tähistati üleilmset tai chi ja qigong’i päeva Täname Golden Lotus klubi ürituse korraldamise ja meie kutsumise eest!

  • Mõõk ja pintsel koos: sissejuhatus GRTC mõõga ja pintsli näitusele

    Mõõk ja pintsel koos: sissejuhatus GRTC mõõga ja pintsli näitusele

    Iga kunst räägib mingit keelt. Kalligraafia kõneleb pintslitõmmetes, mis väljenduvad tindis. Pintsel, tint, kivi ja paber on õpetlase neli aaret. Nende tööriistadega harjutab kalligrafi põhilisi pintslitõmbeid, millest koosnevad kõik märgid. Meisterlikkus neis on pintsli abil väljendamise vabaduse eelduseks. Vehklemiskunst räägib lõigete ja torgete keelt. Mõõgavõitluse tõsine õpilane harjutab kaheksat põhilõiget lõputult. Ilma nende kaheksa omandamiseta…

  • Yang stiili taijiquan’i võitkuslikust ja tervislikust aspektist

    Yang stiili taijiquan’i võitkuslikust ja tervislikust aspektist

    Enamikul inimestest kerkib taijiquan’ist mõeldes tõenäoliselt silme ette pilt aeglaselt ja rahulikult meditatiivses seisundis liikuvast inimesest, kelle keha ja meel on lõdvestunud. 19. sajandi keskpaiku Pekingis elanud suurima võitluskunstimeistri “Alistamatu Yangi” jõulised löögid ja löökide oskuslikud tõrjumised ei seostu alati just taijiquan’iga. Siiski on taijiquan eelkõige võitluskunst, kuigi selle praktiseerimise käigus paraneb tervis, õpitakse süstemaatiliselt…