Rubriigid
Artiklid Seminarid Taijiquan Üritused

Selged sihid, täpsed tabamused…

Kuigi õpetaja Scott M Rodell on käinud Eestis taiji quani õpetamas juba ligi kakskümmend viis aastat, on igal tema seminaril jätkuvalt pakkuda midagi uut ja õpetlikku.

Lähivõitlus
Mõõgakäe liikuvust, mõõga kontrolli ja tehnikate voolavust parandab oluliselt kui panna võitlejad sundolukorda kus neil ei ole võimalust “põgeneda”. Mõõgavõitlus võitlus lähidistantsil.

Selle seminari põhiosa täitis intensiivne edasijõudnute treening. Seitse pikka päeva varahommikust hilise õhtutunnini olid täidetud traditsioonilise hiina mõõgavõitluse, tõukavate käte ja vabavõitlusee treeningutega. Läbiva teemana oli sel korral fookuses “sihtimine” — sihiku seadmine kohe tõrjete ja vastase jõu neutraliseerimise alguses. Igas tõrjes on sees vasturünnak. Igas vasturünnakus on peidus teine ja kolmas sihtmärk.

Möödajuhtimine...Ei saa öelda, et “sihiku seadmine” oleks kuidagi eriliselt uus ja seni tundmatu või eriliselt salajane tehnika. Siiski on vahest seda meeldetuletust vaja. Eriti kui olukord mõõga- ja vabavõitluses läheb pingeliseks ning vahel tundub, et muuks kui tõrjeteks aega ei jätkugi…

Kui aga tõrje ise sisaldab endas vasturünnaku alget (ja läbi selle ka kindlat sihtmärki), siis sunnib see vastast tegelema vasturünnakuga ning annab aega järgmiseks rünnakuks…

Rubriigid
Trennid Uudised

Sanshou trennid RevalSpordis

Taijiquan’i juured on sügavalt võitluskunstis ning nagu on öelnud juba meister Yang Chengfu — omandamata taijiquan’i võitluslikku osa ei ole võimalik saavutada ka selle tervislikku kasu. Selle pärast on meie kooli programmis oma koht ka Sanshou (h.k. Vabad Käed) ehk vabavõitluse treeningutel.

Algajad harjutamas sissejuhataval vabavõitluse seminaril Washington DC's

Meil on rõõm teatada et pärast mõningast vaheaega vabavõitluse trennides oleme jälle alustamas Tallinna, GRTC koolis sanshou treeningutega. Uute sanshou treeningutega teeme algust juba sel laupäeval (20. nobvember) Revali Spordi klubi ruumides Aia 20 (vana bastioni hoovis).

Trennid hakkavad toimuma iga laupäeva hommikul kell 10 – 11 Reval Spordi Shapingu saalis.

Trennidesse paluks kõigil osalejatel kaasa võtta ka sobilik kaitsevarustus (võitluskindad, kubemekaitsed jms.)

Ühe trenni hind on 50 krooni ja tasumine toimub kohapeal sularahas.

Kohale paluks tulla pisut varem, et saaksime kohe kell kümme trenniga pihta hakata.

Revali klubis on olemas ka pesemisvõimalus ning pärast trenni on võimalik käia ka saunas.

Sanshou trennid on mõeldud neile taijiquan’i harrastajatele, kes on tõsiselt huvitatud taijiquani tervikliku võitluskunsti süsteemi õppimisest ning on soovivad seni vormi- ning tõukavate käte trennides õpitud oskuste viimisest järgmisele tasemele.

Vabavõitluse trennides rakendame taijiquani kehamehaanikat, baasliikumisi ning tehnikaid võitluses vabalt vastu hakkava vastasega. Seeläbi õpime paremini tundma ja kasutama oma keha struktuuri, parandame vastase “kuulamise” oskust, omandame korrektsed enesekaitse- ja võitlusharjumused ning õpime jääma rahulikuks ja lõdvestunuks ka väga pingelises ning ettearvamatus olukorras.

Sanshou treeningutes omandatud kogemus aitab meil paremini mõista taijiquan’i kui tervikliku võitluskunsti olemust ning tõstab oluliselt ka ülejäänud tajiquani harjutuste (vorm, tõukavad käed) kvaliteeti.